VOA Україна пише: “Чим українські стартапи дивують учасників CES 2023 у Лас-Вегасі”

Джерело VOA Україна

Найбільша у світі виставка споживчої електроніки CES 2023 у Лас-Вегасі, 5 січня 2023. REUTERS/Steve Marcus
Найбільша у світі виставка споживчої електроніки CES 2023 у Лас-Вегасі, 5 січня 2023. REUTERS/Steve Marcus

У неділю у Лас-Вегасі завершується найбільша виставка споживчих технологій у світі Consumer Electronics Show (CES). Після двох років пандемії подія знову змогла зібрати близько 100 тисяч відвідувачів, що все ще на 40% менше, ніж у 2020.

Провідною темою цієї виставки є технології, які допомагають вирішувати найбільші виклики світу, зокрема, в галузі продовольчої, політичної та екологічної безпеки, прав людини, а також мобільність. Окремо значну увагу було приділено розробкам метавсесвіту — спільній цифровій реальності. Загалом із 3200 компаній-учасниць події майже половина приїхали з-за меж США, серед них – й українські розробки.

Цього року участі в українському павільйоні було відібрано 12 українських стартапів. Як повідомляє Українська асоціація венчурного та приватного капіталу UVCA, ними стали:

 • Releaf PAPER & BAGS – виготовляє паперову упаковку з опалого листя.
 • Rekava – виробляє біорозкладані продукти – чашки, горщики, свічки – із використаної кавової гущі.
 • Melt Water Club – пропонує технічне рішення для отримання питної води преміум-класу завдяки інноваційній технології Freezing Process.
 • OptySun filters – представляє технологію очищення та знезараження води в будь-яких умовах.
 • i3 Engineering – надає комплексне рішення для “розумного будинку” та автоматизації бізнесу, яке складається з контролерів, програмного забезпечення та мобільного додатку.
 • Nanit Robot – пропонує освітнє рішення у галузі робототехніки з інженерним ухилом і творчим навчальним процесом для дітей і дорослих.
 • Corner – дозволяє організувати ремонт із попередньо спроектованою кухнею повністю онлайн.
 • Knopka – надає медзакладам передову систему виклику медсестри для автоматизації догляду за пацієнтами на лікарняних ліжках.
 • WheelKeep – пропонує невидиму систему безпеки для захисту велосипедів від крадіжок.
 • Solar Plex – дозволяє модернізувати встановлені звичайні сонячні панелі (PV) на гібридні (PVT).
 • Еfarm.pro – пропонує навігаційний польовий помічник для сільськогосподарських робіт, який дозволяє економити ресурси.
 • G-Mak – виробляє інноваційний охоронний пристрій, оснащений технологічними рішеннями, які можуть фізично зупинити або дезорієнтувати зловмисника.

Через війну Росії в Україні на виставку не змогли прибути представники двох із них. Попри це, як пише Ukrainian Startup Fund​, засновник Melt Water Club Андрій Осадчий розпочав пітчинг в режимі онлайн, відповідаючи на питання відвідувачів стенду з екрану ноутбуку.

Як пише Ukrainian Startup Fund, організація української делегації на CES 2023 стала можливою завдяки спільним зусиллям Українського фонду стартапів (USF), Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Western NIS Enterprise Fund, UVCA, GIST Net та Міністерство цифрової трансформації України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *