TechUkraine пише : “Українська технологічна делегація засвітила Україну на CES 2023”

Джерело TechUkraine

Українські інноватори були в центрі уваги та мали великий успіх на найвпливовішому світовому технологічному заході CES 2023, який зібрав понад 3100 експонентів, які змагалися за бізнес 115 000 бізнес-професіоналів. Незважаючи на воєнні виклики та жорстоку російську агресію, Україна представляла 12 українських апаратних стартапів, які зустрілися з найбільшими світовими брендами (LVMH, Amazon, BPI France та багатьма іншими), новими закордонними партнерами та вийшли на сцену, презентуючи та просуваючи національні високотехнологічні рішення для глобальної аудиторії, привертаючи увагу міжнародних ЗМІ з Нью-Йорка, Вашингтона, Брюсселя, Токіо, Парижа, Лондона.

З перших годин після відкриття та протягом чотирьох днів конференції в Лас-Вегасі український павільйон був переповнений. Журналісти з провідних медіа, технарі, венчурні капітали, представники компаній та уряду приїхали, щоб ознайомитися з інноваціями в GreenTech, MedTech, Security, BioTech тощо від українських винахідників, які продовжують працювати та розробляти проривні інновації, незважаючи на всі виклики війни. 

Основні моменти візиту: 

  • церемонія перерізання стрічки за участю високопоставлених гостей українського павільйону: Гері Шапіро , президента та генерального директора Consumer Technology Association, який вів захід, Джона Келлі , віце-президента асоціації; 
  • відвідування стенду конгресменами США ; 
  • зустрічі з Джасджитом Сінгхом, виконавчим директором SelectUSA ;
  • презентація під час фінансового саміту Кремнієвої долини від Angel Launch і ENRICH у США для понад 100 міжнародних інвесторів високого рівня»
  • участь у Європейській ночі Європейської комісії на виставці CES2023 та зустріч із Жаном-Давидом Мало, директором Виконавчого агентства Європейської комісії з питань інноваційної ради, та Константіном ван Оранжем, принцом Оранзьким-Нассауським і представником Нідерландів у сфері технологічних стартапів у Techleap. nl 
  • традиційний різдвяний вечір «Ukrainian Tech Night supported by WNISEF» в рамках CES23 та благодійний аукціон від Spend With Ukraine;
  • «Ukrainian Technology Start-up Showcase» у Кремнієвій долині, спільно організований Програмою USAID «Конкурентоздатна економіка в Україні» (USAID CEP), Комерційною службою США, Генеральним консульством України в Сан-Франциско та Nixon Peabody LLP;
  • візити до каліфорнійських зірок технологій, таких як Berkeley Skydeck, 500 Global і Plug and Play, а також зустрічі з авторитетними інвесторами Євгеном Малобродським, керуючим партнером One Way Ventures, та Олександром Сорокою, партнером фонду Network VC і засновником Startup. Мережа ;
  • Проникливі медіарепортажі від The ​​Associated Press , BBC , Euronews , Radio France Internationale , France 24 , Nikkei Asia та інших.

«З 2017 року українські інноватори демонструють свої рішення та технології на найбільшій у світі виставці споживчих технологій CES. Але цього року поїздка делегації на виставку стала величезним викликом. Війна, невизначеність, стрес, складний маршрут із кількома пересадками, обмежене фінансування.

Але ми змогли успішно подолати всі ці перешкоди. Ми прийшли на виставку і, як завжди, вразили відвідувачів своїми новинками. І це ще раз довело, що українці – надзвичайні люди. І саме ці слова ми чули під час виставки чи не від кожного іноземного відвідувача – «ви супер!».

Я хотів би висловити подяку нашим міжнародним партнерам, без підтримки яких було б неможливо здійснити цю поїздку цього року та надати можливість українським стартапам представити себе на CES. Перш за все, це USAID CEP, який надав фінансову та організаційну підтримку. Це Western NIS Enterprise Fund, який надав фінансову підтримку, а також допоміг у підготовці Ukrainian Tech Night. І Venture Well (провайдер GIST), який підтримав стартапи персональними грантами та навчанням. Моя глибока вдячність усім вам! І, звичайно, велика подяка нашим колегам і партнерам – Українському фонду стартапів, TechUkraine та Міністерству цифрової трансформації. Ми зробили це!” –Дмитро Кузьменко, виконавчий директор UVCA – Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій.

Українські стартапи

Значна кількість європейських технологічних стартапів відвідала конференцію CES у Лас-Вегасі, у тому числі 200 із Франції, 70 із Нідерландів, понад 20 із Німеччини.

12 відважних українських технічних команд із охопленої війною України вразили тисячі відвідувачів CES 2023. 5 років поспіль українські стартапи представляли країну на CES у Лас-Вегасі. Починаючи з 2017 року на глобальному просторі для інновацій було представлено до 50 національних технологічних рішень, що з кожним роком збільшує їх вплив і рівень успіху. 

Український павільйон був одним із кількох національних павільйонів, які відвідали та згадали високопоставлені гості після урочистої церемонії відкриття CES 2023 президентом та генеральним директором Асоціації споживчих технологій Гері Шапіро, який веде захід, та віце-президентом асоціації , Джон Келлі. CTA є найбільшою торговельною асоціацією високих технологій у США, яка налічує понад 2000 членів і має річний оборот 550 мільярдів доларів США.

Мене так надихнули українські стартапи, які брали участь у CES, особливо ті, які демонстрували технологічні інновації, створені з потреби. Ми були в захваті від того, що яскрава інноваційна екосистема України була так добре представлена ​​на виставці, і сподіваємося вітати ще більшу українську делегацію на CES 2024, – сказав президент і генеральний директор Consumer Technology Association Гері Шапіро.

Наші технічні команди представляють унікальні продукти та рішення, такі як відновлюваний папір для зменшення викидів CO2; сонячні технології, автономний пристрій для швидкого очищення та дезінфекції води в надзвичайних умовах , маленькі іграшки-роботи, безпека, медичні та харчові технології.

  • Releaf PAPER & BAGS – перший у світі виробник паперової упаковки з опалого листя.
  • Rekava – український бренд біорозкладаних продуктів із повторно використаної кавової гущі. Продукція стартапу – рекавні чашки, рекавні горщики та рекавні свічки.
  • Melt Water Club – технічне рішення для отримання питної води преміум-класу завдяки інноваційній технології Freezing Process.
  • Фільтри OptySun – технологія очищення та знезараження води в будь-яких умовах.
  • i3 Engineering – комплексне рішення для проектів Smart Home та автоматизації бізнесу, яке складається з контролерів, встановлених на DIN-рейку, програмного забезпечення та мобільного додатку.
  • Nanit Robot – освітнє рішення STEM Robotics з високою інженерною перспективою та творчим навчальним процесом для дітей і дорослих.
  • Куточок – сучасний безпроблемний спосіб організувати ремонт із попередньо спроектованою кухнею повністю онлайн.
  • Knopka – передова система виклику медсестри для автоматизації догляду за пацієнтами на лікарняних ліжках.
  • WheelKeep – невидима система безпеки, яка допомагає любителям велоспорту захистити свої велосипеди від крадіжок і насолоджуватися свободою щоденної їзди на велосипеді. Він включає інтелектуальний апаратний пристрій і мобільний додаток.
  • Solar Plex – сервіс для модернізації нових і вже встановлених звичайних (PV) панелей на гібридні (PVT).
  • Еfarm.pro – IOT навігаційний польовий помічник для сільськогосподарських робіт, який дозволяє економити ресурси та працювати точніше.
  • G-Mak – інноваційний охоронний пристрій, оснащений рядом унікальних технологічних рішень, які можуть фізично зупинити або дезорієнтувати зловмисника.

Для команди RELEAF це вже третя участь у подібній глобальній виставці (першими двома були Slush та WebSummit) і, як показує досвід, участь у CES була найвагомішою. По-перше, стало більше відвідувачів, по-друге, була досить активна взаємодія зі ЗМІ, по-третє, вдалося зрозуміти позицію ринку США щодо пакувальних матеріалів. Ставлячи перед собою цілі, ми не лише досягали їх, а й отримували корисні інсайти від спілкування на стенді, знаходили нові можливості для зростання та потенційних партнерів для розвитку бізнесу. – Валентин Фречка, співзасновник і технічний директор RELEAF PAPER.

CES 2023

Цього року CES відвідало понад 115 000 відвідувачів, 40 000 з них були міжнародними учасниками з понад 140 країн. Eureka Park у Лас-Вегасі прийняв понад 1000 стартапів, які привнесли нові та інноваційні ідеї в десятки технологічних галузей: ШІ та робототехніка, навколишнє середовище та сталість, VR, метавсесвіт та ігри, цифрове здоров’я, транспортні технології, розширена мобільність, домашні розваги та потокове передавання, розумний дім і стиль життя, TechForGood. Вперше тема CES була зосереджена на Безпеці людини для всіх. 

Ключові номери

  •   Майже 2,2 мільйона чистих квадратних футів експонатів (на 70% більше, ніж на CES 2022)
  •   3200+ експонентів, включаючи 1000 нових експонентів
  •   Понад 115 000 відвідувачів
  •   Понад 40 000 міжнародних учасників з більш ніж 140 країн 
  •   4800 глобальних ЗМІ з 69 країн
  •   Представлено 60% компаній зі списку Fortune 500

Основні моменти CES 2023 та успіх українського павільйону демонструють, що українська динамічна стартап-сцена доводить свою конкурентоспроможність у всьому світі та демонструє інновації. 

USAID CEP продовжуватиме підтримувати такі місії на провідних світових подіях, оскільки триває пошук наступних великих проривних українських стартап-проектів. Особливо важливо забезпечити стійкість ІТ-індустрії, стимулювати зайнятість у секторі та заохочувати вихід на глобальні ринки, – зазначила Олеся Залуська, керівник проекту USAID CEP.

Українська делегація стартапів мала можливість зустрітися з високопоставленими представниками уряду США та впливовими зацікавленими сторонами у сфері технологій: Джасджітом Сінгхом, виконавчим директором SelectUSA, урядової програми США; Даніель Джавіна, фахівець з міжнародної торгівлі Міністерства торгівлі США, Комерційна служба США; Девід Кауфман, директор із глобальних стратегій Nixon Peabody LLP. Крім того, під час туру Кремнієвою долиною українські винахідники почали будувати мости для співпраці, партнерства та розширення масштабів на американському ринку на основі приємних запрошень та обміну можливостями Berkeley Skydeck, 500 Global та Plug and Play.

Цьогоріч потужна стартап-делегація України на CES 2023 вкотре підтвердила здатність українців генерувати інноваційні рішення, які допомагають вирішувати найбільші виклики світу. Це вперше український павільйон був представлений такою кількістю команд, чиї проекти вирізнялися на тлі інших представників країн. Протягом усіх 4 днів стенд привертав увагу відвідувачів, а ажіотаж не вщухав. Це свідчить про зростаючий інтерес міжнародної спільноти до технологічної галузі України. На CES 2023 панувала атмосфера цифрових технологічних проривів, де можна було просто надихатися, шукати ідеї, збагачуватися досвідом та експертизою з усього світу, а українські стартапи стали її невід’ємною та яскравою частиною, –Яна Паладієва, керівник програми інноваційних ваучерів Українського фонду стартапів .

Ukrainian Tech night за підтримки WNISEF

За традицією, започаткованою під час першої поїздки української делегації на виставку CES у 2017 році, щороку напередодні Різдва 6 січня українська делегація збирає міжнародних друзів, представників української технічної спільноти Кремнієвої долини та відвідувачів. з України, щоб відсвяткувати прихід Різдва.

«Ukrainian Tech night supported by WNISEF» став платформою єдності та підтримки України, до якої приєдналися члени торгової місії, партнери та колеги, а також представники Європейського павільйону, колеги з EIC та Європейської комісії, інвестори. з Силіконової долини та українських підприємців, які живуть і масштабують технологічні проекти в США.

Під час заходу засновники українських стартапів, які беруть участь у Торговій місії, провели для присутніх короткий раунд elevator pitching. Кожен виступ завершувався бурхливими оплесками.

На завершення офіційної частини Олександр Нескін, CTO Petcube, представив присутнім ініціативу « Spend with Ukraine », засновану на початку повномасштабного вторгнення. Він курує веб-платформу зі списком із понад 200 українських компаній, що працюють на міжнародному ринку, і просуває їх у всьому світі, щоб допомогти їм знайти клієнтів.

Ідея Spend With Ukraine – ще один приклад української мужності, маніфест нашої свободи та цілісності. Імідж того, ким ми є: сильне підприємництво та креативне мислення, бажання змінювати цей світ на краще, — Дарія Воєвода, керівник проекту Spend With Ukraine.

Після цього гості взяли участь у благодійних аукціонах із представленими речами «Проводь разом з Україною» (Petcube bites 2, Rekava «Кримська свічка», футболка SYNDICATE, Етнодім: жіноча вишита сорочка «СЛОВО» та інші чудові речі з укр. творчі уми). Усі кошти від аукціону будуть перераховані до благодійного фонду «КОЛО» на підтримку нашої армії та захисників.

До речі, такі подарункові набори від Spend With Ukraine отримали і світові знаменитості, які відвідали Україну — Боно, Бен Стіллер, Шон Пенн, Джессіка Честейн.

«Всі ми українці!» – сказав наприкінці заходу один із наших європейських гостей.

Українська технічна делегація в Кремнієвій долині

Після плідних і продуктивних чотирьох днів на CES2023 українська технічна делегація вирушила до Кремнієвої долини, щоб зустрітися з 500 Global, Network VC & One Way Ventures, Berkeley Skydeck, Plug and Play Tech Center і взяти участь у спеціальній події «The Ukrainian Technology start- до вітрини». 

Мережа венчурного капіталу та One Way Ventures

Незважаючи на шторм у Каліфорнії, українську торговельну місію тепло зустріли в Силіконовій долині під час зустрічі з відомими інвесторами Євгеном Малобродським, керуючим партнером One Way Ventures, та Олександром Сорокою, партнером фонду Network VC, засновником Startup.Network, член наглядової ради Української асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA).

CES 2023 перевершив усі наші очікування. Це був чудовий досвід. Тепер ми краще розуміємо, як і куди нам рухатися далі. Завдяки Українській асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA), Українському фонду стартапів спільно з Програмою USAID «Конкурентоздатна економіка в Україні» (USAID CEP), Western NIS Enterprise Fund, Global Innovation through Science and Technology та Міністерством цифрової трансформації України, TechUkraine за цю можливість. Наша команда бажає всього найкращого всім українським стартапам. Слава Україні! –  Володимир Чикалов, CCO компанії G-Mak.

500 Global і Леонард Лі, керівник відділу операцій з прискорювачами

Наступна зустріч відбулася в офісі одного з найвідоміших техакселераторів – 500 Global (колишній 500 Startups), де делегацію зустрів Леонард Лі, керівник Accelerator Ops. Леонард розповів українським підприємцям про відкриті програми та можливості акселератора, умови участі та ключові показники відбору, а також поділився «секретами» створення та розвитку успішного стартапу, які очікують побачити та почути досвідчені інвестори, щоб інвестувати стартап.

Наостанок Леонардо підкреслив, що тепер у портфоліо 500 Global є й українські стартапи, а команда акселератора підтримує Україну у важкі воєнні часи.

Вітрина українських технологічних стартапів

10 січня 2023 року в Сан-Франциско українська технологічна делегація з 8 українських апаратних стартапів відвідала спеціальну мережеву подію «Ukrainian Technology Start-up Showcase», за участю та пітчингом 8 українських апаратних стартапів. Співорганізаторами заходу виступили Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка в Україні» (USAID CEP), Комерційна служба США, Генеральне консульство України в Сан-Франциско та Nixon Peabody LLP.

Українські підприємці презентували понад 60 гостям (керівникам інвестиційних фондів, інвесторам, партнерам та членам українських громад у Сан-Франциско) низку передових продуктів для венчурних інвесторів, починаючи від екологічно чистих чашок на основі кавової гущі до рішень для невідкладні медичні ситуації. Українські засновники стартапу розповіли захоплюючі та надихаючі історії розвитку бізнесу в складних умовах під час повномасштабного вторгнення.

Під час 2-хвилинних пітчів українські підприємці презентували свої проекти. Під час неформального нетворкінгу вони мали можливість обговорити свої продукти з гостями заходу, отримати відгуки та налагодити нові відносини з місцевими партнерами та інвесторами.

Клієнти наших компаній у США та світі цінують глибокий рівень знань українських технічних професіоналів, креативність та відкритість українців. Я впевнений, що ці зустрічі та спільні зусилля підуть на користь як українській, так і американській технологічній екосистемі. І допоможе вивести яскраві українські ідеї на світовий ринок, – Дмитро Кушнерук, Генеральний консул України в Сан-Франциско. 

Берклі SkyDeck

Наприкінці візиту Української торгової місії до США наші технічні команди відвідали акселератор Berkeley SkyDeck у Каліфорнії, один із відомих акселераторів для науково-орієнтованих стартапів. Створений як партнерство між Університетом Каліфорнії в Берклі, Школою бізнесу Хаас, Інженерним коледжем та Офісом віце-канцлера з досліджень, SkyDeck пропонує потужне середовище для розвитку та запуску стартапів, що об’єднує всі переваги традиційного акселератор разом із величезними ресурсами державного університету номер один у світі.

Для нашого медичного проекту це була перша немедична подія, на якій ми представили наше рішення на рівні з іншими технологіями – тому це було викликом – показати, що ми зробили достатньо сучасне рішення для нашої галузі. За результатами CES ми отримали прямі контакти з американськими лікарнями та мережами будинків престарілих, які зацікавлені у впровадженні нашого рішення у своїх установах. Не останнім результатом є увага місцевих ЗМІ – видання TFN визнало нас одним із восьми найкращих стартапів Європи на CES, а завдяки роботі делегації UVCA та USF – невелика замітка про нас з’явилася у The Washington Post – для подальшого руху та маркетингу на ринку США – це важливе досягнення, –  Іван Осадчий, CEO Knopka.

Підключи і грай 

За словами учасників торгової місії, остання зустріч перевершила всі їхні очікування – відвідання Plug and Play Tech Center, Venture Capital Firm, Startup Accelerator та відомого корпоративного консультанта з інновацій.

Plug and Play запускає численні корпоративні інноваційні програми та програми прискорення для стартапів, що працюють у понад 20 галузях у всьому світі. З моменту заснування в 2006 році фірма створила глобальну мережу для стартапів і корпорацій, залучивши понад 9 мільярдів доларів США фінансування від компаній у спільноті. Plug and Play — це, по суті, екосистема, яка за останні 16 років об’єднала понад 35 000 стартапів, понад 500 світових корпорацій, компаній венчурного капіталу, університетів і державних установ.

Українські стартапери мали змогу зустрітися з Аміром Аміді, керуючим партнером фірми, Джонатаном Лу, інвестиційним менеджером, Янісом Скріверісом, старшим юристом команди Ventures Plug and Play.

Наприкінці зустрічі українські стартапери презентували свої проекти та отримали професійні відгуки з перших вуст. Принаймні три стартапи зацікавили аудиторію та погодилися продовжити діалог після повернення команд в Україну.

Ми в TechUkraine були раді висвітлювати повідомлення про цю торгову місію та раді бачити таку велику увагу з боку міжнародних ЗМІ. Зараз Україна перебуває в центрі уваги міжнародної спільноти, а техніка є однією з ключових сфер інтересів. Ми робимо все можливе, щоб допомогти поширити інформацію та сприяти корисним зв’язкам між нашою екосистемою та міжнародними гравцями. – Наталія Веремєєва, Direcrot TechUkraine.

Післямова

Початок 2023 року став продуктивним для української техніки. Завдяки мужності нашої армії, яка захищає вільний світ і демократичні цінності, всі українці продовжують воювати на всіх можливих рубежах, а українські стартапери прагнуть допомогти нації перемогти. Українська технологічна індустрія є сильною, надаючи першокласні рішення, розвиваючи спільні ініціативи та проекти з партнерами та інвесторами з усього світу. 

Так, військові воюють, український бізнес працює, стартапи розвиваються, тому кожен займається своєю справою, – учасник делегації Назар Трохимчук, засновник Rekava . 

Україна переможе!

Організація української делегації на CES 2023 стала можливою завдяки спільній роботі Української асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA), Українського фонду стартапів спільно з Програмою USAID «Конкурентоздатна економіка в Україні» (USAID CEP), Western NIS Enterprise Fund, Global Інновації через науку і технології та Міністерство цифрової трансформації України. Інформаційний партнер: TechUkraine. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *