Джерело Digest PRO
Solar Plex – модернізує звичайні сонячні панелі (PV) у гібридні (PVT). Особливість Solar Plex в тому, що сумарна потужність двох видів енергії, яка виробляється новітніми панелями складає більш ніж 90% від поданої сонцем енергії. Команда Solar Plex неодноразово брала участь в Odesa Startup Pitch Club. А цьогоріч команда представляла Україну на техновиставці CES2023.
Що змінилося за рік війни в Solar Plex?
Команда Solar Plex мала багато труднощів в період війни, але ми продовжували йти вперед. За період війни команда взяла участь в багатьох конкурсах та вийшла в фінал на IT Arena та ClimateLaunchPad. Стали переможцями в UNIDO GCIP (Global Cleantech Innovation Programme) і пройшли відбір до CES серед стартапів України.
Що передувало поїздці? Чи довго Ви готувалися до участі в CES ?
Для участі в CES ми проходили відбірковий конкурс як і всі інші стартапи, які забажали позмагатися за участь в CES, щоб представити Україну та свою розробку світу. На підготовку до поїздки було менше місяця. Найбільше часу – більше 2-х тижнів з’ясовувалися організаційні моменти з виїздом чоловіків за кордон під час війни.
Які були труднощі з виїздом з України ? Чи важко було перетнути кордон ?
МінЦифри, за сприяння USF, USAID, UVCA та інших організацій узгодили виїзд чоловіків за кордон на час виставки. Після узгодження цих організаційних моментів, труднощів з виїздом уже не було. Хоча й процесс узгодження стався десь в 20-х числах грудня і часу залишилося не так багато.
Скільки в загальному Ви витратили на поїздку ? Чи були додаткові джерела фінансування ?
Загальна сума витрат з боку Solar Plex на поїздку є секретом:-)
Але ми отримали додаткове фінансування, з боку фонда GIST – 3300 доларів на команду, що суттєво вплинула на зменшення витрат власних коштів. Також, важливо пам’ятати, що це Лас Вегас в період виставки – туристичний сезон, тому ціни на оренду житла більше ніж зазвичай.
Які були очікування від тех виставки CES?
Технологічна виставка, ще одна можливість заявити про Україну, як технологічно сильну країну. Країну, яка навіть в час війни здатна створювати технологічні рішення глобального характеру.
Одна з енергетичних концепцій Solar Plex – енергоутворююча мережа. На жаль, війна довела нашу правоту і те, що мережезалежна енергетична інфраструктура створює заручників з користувачів. Тому, на рівні держави та інвесторів бачення енергетичної безпеки та принцип побудови інфраструктури почали сприйматися серйозніше.
А що вдалося по факту? Чи справдилися очікування?
Безпосередньо для Solar Plex, CES дала можливість знайти важливі контакти та збільшення шанси для інвестиції. Виставка для нас стала потужним ривком.
Що найбільше запам’яталось під час івенту?
Більше за все запам’яталась відкритість людей, що відвідували виставку, працювали під час виставки або самі виступали в ролі стартапів та показували свої досягнення.
Що плануєте зробити або вже зробили в першу чергу, після повернення до України?
Виставка дала нам певний перелік корисних контактів за зацікавлених організацій в нашому проекті. Це й комерційні, і державні організації. Просування на світовий ринок тільки починається з важкої роботи для досягнення цілей проекту. Просування на міжнародний ринок – те з чого ми почали, після повернення до України.
Чи допомогла Вашій команді в Odesa Startup Pitch Club?
Безпосередньо, зустрічі Odesa Startup Pitch Club принесли свою користь для Solar Plex. Корисно було навчитися пітчити перед аудиторією та йти вперед незважаючи ні на що.
Digest.Pro, бажає кожному учаснику Odesa Startup Pitch Club йти вперед, та досягати нових вершин. Віримо, що саме зараз в нас народжуються і нові стартапи, які заявлять себе наступного року.